ליווי והכשרת דוברים
מדברים תרבות בשפת ה-TED - הדוברים שלכם, ההכשרה שלנו

אנחנו מאמינות שבאמצעים תרבותיים וחברתיים אפשר להציב בקדמת הבמה החברתית, העסקית והתרבותית, צעירים מתוך הקהילה, ובכך לבנות ולהעצים את ההווה והעתיד של הקהילה כולה.
אנחנו בעלות ניסיון רב בבניית מהות ותוכן חדשני, בתחום היזמות החברתית בכלל ובבניית תכניות ארוכות טווח לתרבות רשותית באמצעות הרצאות בסגנון טד, ע"י דוברים מתוך הקהילות השונות בפרט. בין השאר, במסגרת העשייה שלנו - הפקת רצועת הפודקאסט "פה-ריפריה משדרת", בהשתתפות 16 רשויות שונות בכל הארץ ; מיזם "עט קציר" - מגזין ספרות ותרבות דיגיטלי לקידום, חשיפה ויצירת קהילת כותבים מקומיים ; הקמת מיזמים חברתיים חוצי תרבותיות ורשויות עם ניסיון עשיר במדיה ועבודה עם צעירים ; כתיבת תוכניות תהליכיות ועבודה מערכתית עם צעירים בתחומי מעורבות חברתית ויצירת פרויקטים תרבותיים ואמנותיים תוך רתימת שותפים רבים. בין הפרויקטים הבולטים: "מבשלים בגיל", "זיכרון טעמים", "מראות" ו"אדוות" - בשיתוף משרד הביטחון, פרויקטים אשר זכו בתחרויות ופרסים ארציים והוצגו בתקשורת במדיות שונות. חלקם מוטמעים כיום במרכזי צעירים בכל הארץ. בנוסף, אנו בעלות ניסיון רב בחיבורים עם שותפים רב מגזריים: משרדי ממשלה, עמותות והמגזר הפרטי.
תכניות ההכשרה שלנו נבנות בהתאמה אישית, בהתאם ל-DNA ולצרכים הספציפיים של הרשות או הלקוח.

***
ממליצים עלינו:

לאחרונה הסתיימה תכנית "מקומי" של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, במרכז צעירים גליל עליון. לתכנית ציר עשייה במסגרתו נדרשים משתתפי התכנית ליזום מספר פרויקטים בעלי ערך והשפעה על סביבתם ואירוע קהילתי בעל אופי דומה. צעירי "מקומי" של גליל עליון בחרו להרים ערב בסגנון טד, ששם במרכז עשייה חברתית של אנשים צעירים, ובו נחשף הקהל הצעיר הרחב לעשייה של שלושה מיזמים חברתיים.
למען הצלחת הערב, חברנו להדס אלעד ולשני הדר, מובילות מיזם "פה-ריפריה מדברת", וביחד בנינו ארבעה מפגשי הכשרה עבור הדוברים שלנו, שהותאמו למידותנו ולצרכינו.
ידענו שחשוב לנו לאתר מיזמים מעניינים, רחבי השפעה ורלוונטיים, שיהוו דוגמא והשראה, אך גם ידענו שהיוזמים שלהם הם אנשים צעירים "רגילים", שאין להם ניסיון בהרצאה או סיפור בפני קהל.
שני הדר בנתה עבורנו הכשרה מדויקת, שמאפשרת ל"אדם מן היישוב" להוציא מעצמו את הסיפור שיש לו לספר בדרך המעניינת והטובה ביותר, להתחבר בעצמו למקומות העמוקים "בבטן" שלו, מהם נולד המיזם, ובאופן הזה לעורר השראה באחרים ולטעת בהם את האמונה ביכולתו ואת האומץ לצאת לפעולה.
ממליצה בחום להיעזר בידע ובניסיון שנצבר אצלן. יש פה אוזן מקצועית קשבת מאד ויכולת לתת מוצר שהוא הכשרה מעשית באמנות של העברת סיפור!
בהצלחה,
דנה מורן-רביד, מנהלת מרכז צעירים גליל עליון

***
"חלמנו על אירוע עם מרצים מרתקים. כל כך הרבה שאלות, מחשבות והתלבטויות. החלום התרחק אבל אז הגיעו שני והדס. הכווינו, המליצו, הדריכו - והכל בסבלנות ובהקשבה מלאה ובהדרכה וליווי מדויקים. החלום שלנו התגשם - ערב הרצאות מרתקות עם קהל מרותק. בלעדיכן זה באמת לא היה קורה".
שחר ליבנה, מפיקת ערב "מקומיז" מטעם קבוצת מנהיגות צעירה בתוכנית "מקומי", הגליל העליון.

***

"בתור משתתף אני חייב להודות ששני עזרה המון! אם זה בלהשתמש בכריזמה השופעת שלא ידעתי שיש לי, או בדיוק של תוכן ההרצאה, ואפילו סתם כאוזן קשבת לחששות שהיו לי מהערב הזה. שתי פגישות הספיקו לי כדי להבין שאני נמצא בידיים הכי טובות שיש. תודה לך שני על ליווי מדוייק שעזר לי גם מעבר להרצאה!".
בן גולן, יזם ומפיק מוזיקלי, הגליל העליון.

***
"שני אלופה, ההנחיה של הרצאה בסגנון טד הייתה מלמדת, מכוונת ועניינית. עשית לנו סדר בראש ובחומר שרצינו להעביר. לפעמים כל מה שצריך זה מסגרת ודגשים נכונים כדי לעוף ולהצליח להעביר את ההרצאה כמו טדים אמיתיים".
עמיחי זיגר, יזם ומייסד פאב חברתי בקיבוץ דפנה, הגליל העליון.

לקבלת הצעה ופרטים נוספים – מוזמנים מאד לדבר איתנו: הדס אלעד: 054-6634330 | שני הדר: 054-5603592